kontakt

wycena

logo inside

Nasady kominowe

Firma nasza od samego początku istnienia współpracuje z wiodącym producentem nasad kominowych jakim jest firma DARCO.
Nasady kominowe są urządzeniami przeznaczonymi do montażu na zakończeniach kominów. W naszej ofercie znajdą Państwo nasady obrotowe przeznaczone do wspomagania wentylacji grawitacyjnej, nasady samonastawne, których niektóre wersje przeznaczone są do wspomagania odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, nasady hybrydowe wykorzystujące naturalne czynniki do wspomagania ciągu kominowego, a w razie ich niedostatku wspomagane silnikiem elektrycznym, oraz mechaniczne nasady kominowe -  tzw. generatory ciągu.

pdfBroszura nasady kominowe DARCO

pdfKatalog techniczny

 

PRODUKTY:

Obrotowe nasady kominowe są urządzeniami wykorzystującymi siłę wiatru do poprawienia ciągu kominowego. Charakteryzują się wysoką wydajnością, trwałością i cichą pracą. Umieszcza się je na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej.   

nasady kominowel1                         
Hybrydowe nasady kominowe są urządzeniami działającymi pod wpływem wiatru, a w przypadku kiedy jest on niewystarczający wykorzystujemy silnik   elektryczny. Niezależnie od kierunku siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę wytwarzając podciśnienie w króćcu dolotowym nasady, co w efekcie powoduje wzrost natężenia przepływu powietrza w przewodach. Jeśli wiejący wiatr nie jest na tyle silny by uzyskać prędkość obrotową ustawioną na sterowniku, silnik elektryczny dopędza nasadę do zadanej prędkości, jeśli jest zbyt mocny, silnik ogranicza prędkość obrotową. W sytuacji, gdy wiejący wiatr jest wystarczający dla zapewnienia właściwej prędkości obrotowej TURBOWENT HYBRYDOWY działa jak zwykła nasada wiatrowa, a pobór energii elektrycznej jest minimalny.

nasady kominowel2

Samonastawne nasady kominowe ustawiają się zawsze w kierunku wiatru wykorzystując jego siłę, wspomagają ciąg  osłaniając zarazem przewód kominowy. Niektóre wersje tych nasad, dzięki swojej budowie oraz zastosowaniu odpowiednich materiałów, mogą być wykorzystane do wspomagania odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych w przewodach spalinowych i dymowych.

nasady kominowel3
Mechaniczne nasady kominowe – tzw. generatory ciągu, pozwalają na wytworzenie ciągu nawet w warunkach całkowitego braku wiatru. Generatory ciągu są montowane na szczycie komina spalinowego lub dymowego. Ich zadaniem jest zwiększenie i stabilizacja ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego - injekcji.

nasady kominowel4
Stałe nasady kominowe są urządzeniami wykorzystującymi energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Nasada ta wytwarza korzystny układ ciśnień sprzyjający ruchowi powietrza w przewodzie kominowym. Montuje się go na wylotach kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych, spalinowych (urządzenia gazowe pracujące w podciśnieniu-spaliny suche).

nasady kominowel5