Poniżej przedstawiamy Państwu wszystkie niezbędne informacje dotyczące zagadnień kominów z krótkimi opisami oraz charakterystyką i podziałem na ich zastosowanie. Po zapoznaniu się z poniższymi informacjami zapraszamy do złożenia zapytania o wycenę komina.
Podział kominów:
Tryb pracy kominów:
Pragnąc zapewnić Państwu doskonałą obsługę musimy być pewni jakości sprzedawanego produktu. Zapewnia to firma MK Żary, której sprzedawane przez nas produkty są najwyższej jakości. Poniższe opisy dla ułatwienia i zrozumienia zawierają nazewnictwo systemów firmy MK Żary.
Systemy kominowe do kotłów kondensacyjnych i Turbo (zamknięta komora spalania)
Systemy te przygotowane są do pracy w temperaturach poniżej 120°C i dedykowane do pracy na mokro w nadciśnieniu 200Pa. Dzięki zastosowaniu uszczelek silikonowych umieszczonych w przetłoczeniach kielichów uzyskujemy szczelność systemów na wydostawanie się kondensatu.
Występują jako wkłady kominowe w wersji jednościennej (Systemy MKKS i Flex), oraz w wersji koncentrycznej powietrzno-spalinowej (system MKPS) gdzie przewodem wewnętrznym odprowadzamy spaliny a zewnętrznym kociol pobiera powietrze potrzebne do procesu spalania. W przypadku braku wolnego przewodu w istniejącym kominie ceglanym stosuje sie również kominy zewnętrzne montowane na elewacji budynku w wersji dwuściennej z izolacją (system MKKD). Wszystkie wymienione systemy są ze sobą kompatybilne, można je łączyć.
Systemy kominowe do kotłów atmosferycznych
Systemy te przygotowane są do pracy w temperaturach powyżej 120°C, i dedykowane do pracy na sucho w podciśnieniu .
Występują jako wkłady kominowe w wersji jednościennej (system MKS i Flex), oraz w przypadku braku wolnego przewodu w istniejącym kominie ceglanym w wersji dwuściennej z izolacją (system MKD). Wymienione systemy możemy ze sobą łaczyć.
Systemy kominowe do kotłów na paliwa stałe oraz kominków
Przygotowane są do pracy w temperaturach powyżej 450°C, i dedykowane do pracy na sucho w podciśnieniu. Systemy te są odporne na pożar sadzy.
Występują jako wkłady kominowe w wersji jednościennej (System MKSZI), oraz również jako owalne wkłady kominowe (system MKSZI Owal). W przypadku braku wolnego przewodu w istniejącym kominie ceglanym występują w wersji dwuściennej z izolacją (System MKDZ). Wymienione syetmy możemy ze sobą łaczyć.